İnterOkul'un partner programı hakkında sıkça sorulan sorular

  1. Sizin afileytiniz olmam için ne gerekiyor?
  2. Size kazandırdığım her müşteri için ödeme yapacağınızı nasıl anlarım?
  3. Ödeme nasıl yapılıyor?
  4. Hesap nasıl açılır?
  5. Afileyt link nedir?
  6. Ödemeli reklam verebilir miyim?
  7. Şimdi kayıt olmak istersem ne yapmalıyım?
  8. Kazancımın vergisi ne olur?

1. Sizin afileytiniz olmam için ne gerekiyor?
İstek ve ilgi duymanız yeterlidir!

WEB sayfanız olması şart değil. Ancak ziyarete açık web sayfanız varsa bu büyük avantajdır! Bizim ürünlerimizin reklamını Internet tarayıcılarından, forumlardan yararlanarak veya yakınlarınıza bizdeki afileytiniz ile sadece e-mailler göndererek yapabilirsiniz.

Yapacağınız şey özellikli linkinizi (afileyt link) dilediğiniz herkese göndermek ve bu yolla, sizin linkiniz aracılığıyla gerçekleşen her satış için satış fiyatı üzerinden % 20 komisyon almak!

2. Size kazandırdığım her müşteri için ödeme yapacağınızı nasıl anlarım?
Satış izleme alanında kullanılan en gelişmişi yazılım programlarından birini kullanmaktayız. Post Affiliate Pro. Post Affiliate Pro bisküvi ve gönderilen müşterilerin tespiti için IP adres kombinasyonu kullanır, ki bu yüksek. Ziyaretçi sizin afileytinizi izleyerek bizim sayfamıza ulaştığında sistem bunu kaydeder, cookie (bisküvi) müşterinin bilgisayarına yerleştirir. Müşteri ürünü ödedikten sonra bisküvi kontrolü yapılır, (yoksa IP adres kontrolüne girer veya yönlendirici yola bakar) ve sizin hesabınıza satış fiyatının %20 işlenir (nakliye hariç). Sizin sayenizde orkaklık programımıza katılan üyelerin satışlarından ise % 5 kazanırsınız. Bu süreç otomatiktir. Gönderdiğiniz her müşteri kaydedilir.

Dünyada binlerce sanal market ve afileytler Post Affiliate Pro kullanır.

3. Ödeme nasıl yapılıyor?
Paranızı banka hesabınıza veya varsa PayPal hesabınıza gönderiyoruz (en az 200 lira olmak kaydıyla).  Ödemelr TL olarak, satışın yapıldığı ayı müteakip ayın 15-nde yapılır.

4. Sizde hesap nasıl açılır?
Bizde hesap ve profil açmanız kolay ve tamamen ücretsiz.

Yapmanız gereken sadece Partner Kayıt Formunu doldurmak. Bizim afileyt sorumlumuz kaydınızı inceledikten sonra parola ile diğer bilgileri size e-mail ile ulaştırır.Afileytimiz olarak bize yönlendirme yaptığınız kişilerin istatistik, kaç kişi yönlendirdiniz vb. bilgilerinin yanı sıra tüm ürünlerimizle ilgili baner ve linkleri ayrıntılı izleyebileceğiniz kişisel kontrol paneli açılır. Bizim sayfamıza müşteri yönlendirmeniz için bunlara sadece kişisel afileyt linkinizi, banerinizi veya web sayfanızı eklemeniz yeterli olacaktır.

5. Afileyt linki nedir?
Afileyt link, bize ziyaretçi göndermekte kullanacağınız özel bir URL-dir.Giriş yaptıktan sonra farklı banerlerin URL-lerini afileyt panelden alabilirsiniz.

6. Ödemeli reklam verebilir miyim?
Evet. GoogleAdword ve benzeri sistemlerle reklam verebilirisiniz.

7. Şimdi kayıt olmak istersem ne yapmalıyım?
Aşağıdaki yönergeyi izleyiniz:

1. Partner kayıt formuna giriniz.
2. Formu doldurunuz.
3. Size gelen e-maildeki parola ve diğer bilgileri alınız.
4. Kişisel afileyt panelinize giriniz, farklı banner ve linkler seçiniz.
5. Buradan seçtiğiniz banner ve linkleri kendi sayfanıza koyunuz.
6. Her satıştan %20 коmisyonunuzu alınız!

Kayıt formu >

8. Kazancımın vergisi ne olur?

a) Şirketler İçin
Ödeme fatura karşılığı yapılacaktır. Fatura düzenlenirken toplam iş ortaklığı geliri artı %18 KDV baz alınacaktır. Şirketler'in iş ortaklığı ödemelerini almaları için, kestikleri faturaları vereceğimiz İnterokul Ltd.. posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

200 TL kazanç elde eden bir Şirket sitesi;
200 TL + %18 KDV (36 TL) = 236 TL tutarında fatura kesmelidir.

b) Bireyler (şahıslar) için
Ödeme gider pusulası ile yapılacaktır. Bireysel kullanıcılarımıza ödemeler yapılırken toplam kazanç üzerinden %10 oranında gelir vergisi stopajı kesintisi yapılacaktır.

İnterokul Bilişim Hizmetleri Ltd. şirketi, fatura düzenleyemeyen bireylere yaptığı ödemeler için yürürlükteki vergi kanunlarına göre %10 stopaj ödemektedir. Bu nedenle yapılan %10 stopaj kesintisi, her ayın sonunda beyan edilmekte ve vergi dairesine yatırılmaktadır.

200 TL kazanç elde eden bir Bireysel siteye;
200 TL - %10 Stopaj kesintisi (20 TL) = 180 TL tutarında para transfer edilir.