Sorularınız mı var? Bize e-mail gönderin veya sizinle iletişim kurmak için bize bir telefon numarası bırakın.
İnterOkul İngilizce dil kursu öğretim sistemi nasıl çalışır?
 1. İnterOkul.com'un online İngilizce kurslarının içeriği

  İnterOkul.com kursları uzman öğretmenlerle yapılan online bir dil öğretim sistemidir. İnterokul.com öğretim sürecinin her aşamasında kullanılan zengin ders arşivine, geniş bilgi bankasına ve metinler, görsel gereçler, ses ve video destekleri gibi çeşitli öğretim materyallerine sahiptir. Online dil kurslarımızın bilgi içeriği klasik/standart ders kitaplarında herhangi bir seviye için öngörülen içeriğin üç katından fazlasını sunar. Metinler, diyaloglar, sözcük ve dikte çalışmalarından oluşan ses kayıtlarımız ise 60 saatin üstünde bir dinleme süresini kapsar!

 2. Online İngilizce kurs ile standart İngilizce dil kursu arasındaki fark nedir?

  Alanlarında uzman olan öğretmenlerimiz haftanın yedi günü online eğitim verirler. İnterOkul.com’da öğretmenle derse katılma olanağınız her zaman daha fazladır. Öğretim sistemimiz sizin seçtiğiniz süre içinde (3 veya 6 ay) 2, 3 hatta 4 seviye almanıza olanak tanır. Standart bir dil kursu ise genellikle bir ders kitabını belli sürede- belirlenen ay, hafta veya saatler içinde geçmeyi öngörür. İnterOkul.com’un sunduğu içerik çok daha zengin ve geniştir. Geniş bilgi dağarcığının yanı sıra zaman etkeni de İnterOkul.com’un avantaj haline getirdiği bir özelliğidir. Bizim kurslarımızda öğrenci tüm aşamalarda kontrolü elinde tutar: eğitimini kendine uygun zaman diliminde gerçekleştirir, devam etme süresini bizzat kararlaştırır, kurs mekanını da kendi seçer- ulaşım için zaman kaybı yaşamaz, derse ofis veya evinden katılır! Zamanınız bizim için değerlidir!

 3. İngilizce seviye tespit belirleme testi

  Kayıt olduktan sonra öğrenci seviye belirleme testini tamamlar. Bu test zorunlu olmayıp öneri niteliğindedir. Sistemimiz tüm seviye gruplarına ulaşmanızı sağladığından hangi gruba, ne kadar süreyle ve hangi öğretmenle katılacağınıza kendiniz de karar verebilirsiniz.

 4. Bireysel plan

  Seviye belirleme testinin sonuçlarına göre her öğrenciye bireysel plan hazırlanır. Bireysel plan ders çizelgesini, multimedya materyallerini ve öğretmenle katılınacak derslerin ayrıntılı programını içerir. Programı kati biçimde uygulamanız zorunlu değildir, siz öğretmeninizle kendi temponuzda ilerleyebilirsiniz.

 5. İngilizce dil kursu Öğrenme Süreci - Kendi kendine hazırlık ve öğretmenle online eğitim)

  İnterOkul.com’da öğretim süreci iki modelde gerçekleştirilir - tüm seviye gruplarını kapsayan kendi kendine hazırlık; öğretmenle derste öğretim. Seviye grupları başlangıç aşamadan ilerlemiş gruplara dek sınıflandırılır. Bu derslerin dışında katılımcılar uzman öğretmenlerimizin yürüttüğü özel kurslarımızdan da yaralanabilirler- İş İngilizcesi ve sadece karşılıklı konuşmaya yönelik olan Konuşma İngilizcesi dersleri. Kendi kendine hazırlık bireysel planda belirlenmiş olan bir sırada gerçekleşir. Online öğretmenle olan dersler katılımcılara öğretmenle ve diğer katılımcılarla dolaysız sesli iletişimin sağlandığı bir ortamda uygulanır. Fiilen, öğretmen dersi online anlatır, konuşmalar, tartışmalar klasik yolla olur, ancak görsel bir ilişki kurulmaz. Öğretmen tek tuşa basarak katılımcılara sözü verir, dinler, gerektiğinde kesebilir. Konuşma programına katılanlar öğretmen olmadan da aralarında konuşabilirler. Bireysel plan (tüm seviye grupları için) kursun başlaması hakkında yönergeler vermektedir- nereden başlanır, nasıl ilerlenir, hangi online dersler zorunludur, hangilerine gönüllü katılınır vb.

 6. Hareket özgürlüğü

  Katılımcı dili öğrenmede nasıl ilerlediği konusu üzerinde kontrol sahibidir. Öğretmen programları öyle hazırlanmıştır ki katılımcı kendi bireysel plan akışına göre ağır veya hızlı ilerliyor olsa da o plana uyum gösterebilmelidir. Yani başka, yeni bir grubun dersine katılıp telafisini yapabilir, kendine kolay gelen kısımları hızla geçip başka bir grubun daha ileri seviyedeki bir dersine katılabilir. Öğretmenle online dersler açık bir sistemdir ve bu da katılımcıya eşsiz bir olanak sağlar- online olan öteki öğretmenlerin derslerine de girip çıkabilir, örneğin bir üst grupta olanları dinleyebilir. Fiilen, istediği takdirde katılımcı bir ay içinde tüm online öğretmen derslerini ziyaret edebilir.

 7. İnterOkul Virtual Classroom gerçek zamanda Online İngilizce kursu öğretim sistemi

  İnterOkul.com yüzlerce kalifiye öğretmen almaktadır. Sizin online eğitiminizi desteklemek için en iyi online öğretmenleriyle çalışmaktayız. Sistemimiz kullanım kolaylığını kanıtlamış olan sanal derslik aracılığıyla ve etkileşimli ders metotlarıyla uygulanır:

   Sınıfta söz almak kolay- tuşa tıkla ve konuş!
   Sanal sınıflar tecrübeli öğretmenler tarafından yönetilmektedir!
   Multimedya slayt gösterileri– tüm seanslarda kullanılır ve öğrenme süreçlerini tekdüzelikten uzaklaştırıp akıcı kılar.
   Geniş kapsamlı online etkileşimli dersler!
   Öğrenme hızınızın, nasıl ilerlediğinizin reel ölçümünü görürsünüz!
   İnterOkul Online öğretim sistemi öğrencilerine konuşma dilini seviyelerine uygun ve bireysel öğrenme tempoları doğrultusunda pratikte uygulama olanağı sunar.

 8. İngilizce Öğrenme Programı’mızın bazı avantajlarını şöyle sıralanabilir:

  Öğrenmenin yüksek tempoda sürmesi - online öğretmenlerimiz ve sanal dersliklerimiz non-stop online olurlar!

  İstediğiniz anda başlayın - sizleri kesin başlama zamanı ve sürelerle sınırlamıyoruz. Başlama ve bitirme zamanınızı kendiniz tayin ediyorsunuz!

  İstediğiniz ve dilediğiniz ölçüde öğrenirsiniz - Öğretmenlerimiz her gün belirli saatlerde sanal sınıflarda sizi beklerler, multimedya derslerine ise 7x24 saat kesintisiz ulaşabilirsiniz.

  Nerede olursanız olun bize bağlanabilirsiniz - İnterOkul.com’a dünyanın her yerinden ulaşılabilirsiniz. Bizim için Erzurum’da, Antalya’da, Edirne’de, ya da tatilde veya işte olmanız fark etmiyor. Yeter ki Internet bağlantınız olsun!

  Etkinliğini kanıtlamış öğretim sistemi - Bize güvenen birkaç bin öğrenci ve kuruluş halen sistemimizden yararlanmaktalar.

  Herhangi bir nedenle kursa ara vermeniz gerektiğinde 15 günlük dondurma hakkınızı kullanır, bu da kurs döneminize sayılmaz (bu hakkınızı kurs boyunca bir kez kullanma şansına sahipsiniz).

 9. Daha fazla bilgi:

  Online öğretmenler hakkında
  Günde 40 ders saatini aşmamak üzere haftanın yedi günü eğitim verilir. Yıl içinde İnterOkul.com ‘un tüm seviye gruplarında 50 000 ders saatini aşkın eğitim yapılmaktadır.

  Sınırsız
  İnterOkul.com'a internet bağlantısı olan her yerden ulaşıp yararlanabilirsiniz. Ülke, yerleşim bölgesi, saat farkı sınırlaması olmaksızın İnterOkul.com haftanın 7 günü, 24 saati çalışmaktadır. Ofisinizden, evinizden, cafeden, ulaşım için zaman ayırmadan, şehir trafiğine girmeden, aracınzıa otopark ödemeden katılabilirsiniz.

  Dil öğretiminde etkili metot
  Bizim online öğretmenlerimiz herhangi bir sisteme göre birkaç kat daha fazla ders yapabilmektedirler. Dersler öğleden sonra ve akşam saatlerindedir. Sistemimiz online öğretmenlerle olan derslerin dışındaki kendi kendine hazırlık konusunda da ideal olanaklara sahiptir- multimedya dersler, testler, ses kayıtları, dikte çalışmaları vb. yardımcı etkinliklerimizdir.

  Avrupa dil çerçevesi - The Common European Framework Sistemimiz Avrupa Dil Çerçevesine Birinci seviyeden Altıncıya kadar tam uyumludur.

   Temel kullanıcı (A1 ve A2 düzeyleri)
   Bağımsız kullanıcı (B1 ve B2 düzeyleri)
   Usta kullanıcı (C1 ve C2 düzeyleri)

  Kurulum
  Kurs tümüyle online olduğundan, kurulum gerekmez. Her bilgisayarda olan internet tarayıcı ve internet bağlantısı gerekir. Kullanıcının ayrıca yazılım kurmasına gerek yoktur. Sanal dersliklerdeki etkinliklere katılmanız için kulaklık ve mikrofon yeterlidir.

  Lisans
  Kullanıcı yurt içi veya yurt dışında olsun, internet bağlantısına sahip her bilgisayardan kursa katılabilir.

  Öğretim metotları ve kursa başlama.
  Kullanıcı şifresini aldıktan sonra hemen kursa başlayabilir. Anında öğretmenle temasa geçebilirsiniz!

  Giriş seviyesini tespit etme
  Sisteme ulaşımı sağlanan kullanıcı, giriş seviyesi tespit testini doldurur. Bu test giriş seviyesinin yanı sıra dil ile ilgili gereksinimlerini de ortaya koyar (dili öğrenmedeki amacı, kendisinin kursun online öğretmenleriyle derse katılmak için en uygun saatleri vb.).

  Zorluk seviyeleri
  Sistem başlangıçtan ileri seviye kadar tüm aşamaları kapsamaktadır.

  Öğretim materyalinin kapsamı
  Yüzlerce multimedya ders, dikte çalışmaları, 60 saati aşkın audio, 1000-in üzerinde test. Online öğretmenler – haftanın yedi günü. Yazılı çalışma kontrolleri, sınırsız öğretmen desteği, yardımı.

r
Öğrencilerimiz

Çalıştığım firmanın İngiltere’deki ofisinde olan meslektaşlarımla telefonda konuşurken hep bir tedirginlik yaşardım. İnterOkul.com’a üç ay devam ettim ve İngilizce konuşmam, konuşulanı anlamam ve yazılı ifade biçimim değişti, gelişti. Kendime güvenim arttı, telefon konuşmalarım şimdi çok rahat geçiyor. Teşekkürler!

l r